Optymalizuj podatki z głową

Każdy rozpoczynający działalność gospodarczą musi wybrać formę w jakiej będzie ją prowadził. Optymalna konstrukcja startującego biznesu, niekoniecznie musi być najlepszym rozwiązaniem dla rozwiniętej działalności. Każdy w prowadzeniu firmy zetknie się z nieuczciwymi kontrahentami, ryzykownymi inwestycjami, kontrolami urzędniczymi. Warto się przed tymi zagrożeniami zabezpieczyć.

Czytaj dalej Optymalizuj podatki z głową

Lokaty dla firm jako narzędzie optymalizacji podatkowej

Zbliża się koniec roku podatkowego. Warto założyć lokaty które są kosztem w twojej firmie!

Zdecydowana większość instrumentów finansowych, a już na pewno standardowe lokaty bankowe nie stanowią kosztu uzyskania przychodu w przedsiębiorstwie.

Czytaj dalej Lokaty dla firm jako narzędzie optymalizacji podatkowej

Fundacje prywatne przydatne w optymalizacji podatkowej

Fundacje prywatne są jednym z najciekawszych narzędzi służących do optymalizacji podatkowej oraz zabezpieczenia majątku przed wierzycielami. Dotychczas fundowanie, zarządzanie Fundacją kojarzyło się raczej z portfelami najbogatszych Polaków. Jeżeli jednak im się opłaca, to może również jest to odpowiednia forma dla Twojego biznesu ?

Czytaj dalej Fundacje prywatne przydatne w optymalizacji podatkowej

Legalne metody optymalizacji dla każdego

Optymalizacja podatkowa pozwala na zmniejszenie poziomu obciążeń podatkowych. Jest więc ważna dla każdego podatnika – zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizycznej.

Optymalizacja jest legalna

W przeciwieństwie do niezgodnego z prawem uchylania się od płacenia podatków, optymalizacja pozwala, za pomocą wyboru odpowiednich konstrukcji i rozwiązań dostępnych w przepisach prawnych oraz wykorzystania ewentualnych luk w prawie podatkowym, na zmniejszenie skali obowiązujących podatnika obciążeń.

Czytaj dalej Legalne metody optymalizacji dla każdego

Optymalizacja dla małych firm

Zarządzanie kosztami w małej firmie ma ogromne znaczenie dla jej wyniku finansowego. Optymalizacja podatkowa i kosztowa dla małych firm, w szczególności skuteczne jej przeprowadzenie, może decydować o konkurencyjności małych podmiotów i przewadze konkurencyjnej

Warto rewidować warunki panujące na rynku. realia gospodarcze w Polsce nie gwarantują stabilności w działaniu podmiotów gospodarczych. Nieustannie zmieniające się prawo, niekończące się reformy wpływają wyjątkowo niekorzystnie na małe i średnie podmioty gospodarcze, które niejednokrotnie nie radzą sobie ze zmianami w prawie, choćby z powodu nowych obowiązków ustawowych, które już nieraz implikowały postanie wysokich kosztów.

Czytaj dalej Optymalizacja dla małych firm

Czym jest optymalizacja?

Co to jest optymalizacja i czemu służy? Eksperci spierają się o znaczenie optymalizacji. Jedni twierdzą, że to łamanie prawa inni zaś uznają, że to bardzo cienka granica pomiędzy optymalizacją, a obejściem prawa podatkowego.

Mądre wyznaczenie tej granicy gwarantuje zamierzony efekt. Optymalizację podatkową należy przeprowadzić w oparciu o obowiązujące przepisy podatkowe. Działanie w oparciu o prawo podatkowe i inne przepisy regulujące działalność gospodarczą pozwala optymalizować koszty i podatki!

Czytaj dalej Czym jest optymalizacja?