Fundacje prywatne przydatne w optymalizacji podatkowej

Fundacje prywatne są jednym z najciekawszych narzędzi służących do optymalizacji podatkowej oraz zabezpieczenia majątku przed wierzycielami. Dotychczas fundowanie, zarządzanie Fundacją kojarzyło się raczej z portfelami najbogatszych Polaków. Jeżeli jednak im się opłaca, to może również jest to odpowiednia forma dla Twojego biznesu ?

Czytaj dalej Fundacje prywatne przydatne w optymalizacji podatkowej

Legalne metody optymalizacji dla każdego

Optymalizacja podatkowa pozwala na zmniejszenie poziomu obciążeń podatkowych. Jest więc ważna dla każdego podatnika – zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizycznej.

Optymalizacja jest legalna

W przeciwieństwie do niezgodnego z prawem uchylania się od płacenia podatków, optymalizacja pozwala, za pomocą wyboru odpowiednich konstrukcji i rozwiązań dostępnych w przepisach prawnych oraz wykorzystania ewentualnych luk w prawie podatkowym, na zmniejszenie skali obowiązujących podatnika obciążeń.

Czytaj dalej Legalne metody optymalizacji dla każdego

Optymalizacja a amortyzacja

Każdy przedsiębiorca może legalnie płacić niższe podatki. Wszystko to dzięki optymalizacji, którą umożliwiają przepisy podatkowe. Korzystanie z optymalizacji podatkowej to gwarancja niższych podatków, które wpływają bezpośrednio na wynik finansowy firmy

Optymalizacja kosztów w oparciu o PIT, CIT, VAT – od czego zacząć?
Każde przedsięwzięcie zaczyna się od dobrego planu, a przede wszystkim przemyślanej strategii. Dobrej strategii nie napiszemy sami, potrzebujemy do tego ekspertów.

Czytaj dalej Optymalizacja a amortyzacja

Czym jest optymalizacja?

Co to jest optymalizacja i czemu służy? Eksperci spierają się o znaczenie optymalizacji. Jedni twierdzą, że to łamanie prawa inni zaś uznają, że to bardzo cienka granica pomiędzy optymalizacją, a obejściem prawa podatkowego.

Mądre wyznaczenie tej granicy gwarantuje zamierzony efekt. Optymalizację podatkową należy przeprowadzić w oparciu o obowiązujące przepisy podatkowe. Działanie w oparciu o prawo podatkowe i inne przepisy regulujące działalność gospodarczą pozwala optymalizować koszty i podatki!

Czytaj dalej Czym jest optymalizacja?