Sprzedam lub kupię koszty – PIT, VAT

W internecie nie brakuje informacji o firmach oferujących sprzedaż kosztów. Ogłoszenia pod hasłem sprzedam koszty/ kupię koszty stały się rzeczywistością polskich firm, które za wszelką cenę próbują poprawić swój wynik finansowy

Poprawa wyniku finansowego poprzez handel fakturami to działalność całkowicie nielegalna. Urzędy skarbowe chętnie monitorują ogłoszenia w serwisach internetowych. może warto by zaczęły również monitorować wyniki wyszukiwania Google, w szczególności system reklamowy Google.

Redakcja serwisu www.optymalizacjapodatkowa.com.pl od czasu uruchomienia pierwszego opiniotwórczego serwisu tematycznego o optymalizacji podatkowej zauważyła ogromny ruch czytelników. Oczywiście dzięki narzędziom analitycznym Google monitorujemy zarówno statystyki serwisu jak również najczęstsze zapytania, po których czytelnicy trafiają na tę właśnie stronę. Po kilku miesiącach okazało się, że równie popularnym obok takich haseł jak optymalizacja podatkowa są: kupię faktury, sprzedam koszty, faktury na sprzedaż i wiele innych związanych z obrotem dokumentami księgowymi.

Sprzedam/kupię koszty

To zdecydowanie zły kierunek. Kupno faktur nie rozwiązuje problemu efektywnego wykorzystania środków i zasobów w firmie. Racjonalnym i skutecznym  sposobem optymalizacji finansowej firmy jest właściwie wyłącznie optymalizacja podatkowa. Nieograniczone możliwości prawne pozwalają na przeprowadzenie dogłębnej analizy każdej firmy, w wyniku której powstaje zbiór wytycznych gwarantujących realne oszczędności. Niestety złotej recepty, swoistego szablonu nie ma. Każdy podmiot funkcjonuje w innych warunkach, nawet ten który znajduje się na rynku doskonałej konkurencji. Zbiór setek czynników tworzy ekosystem biznesowy, który bezpośrednio oddziałuje na każdy podmiot gospodarczy.

Rekomendujemy sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Jeśli chcesz bezpiecznie prowadzić firmę skorzystaj z możliwości jakie daje optymalizacja podatkowa, optymalizacja kosztów. Nie ryzykuj i nie kupuj kosztów PIT i VAT.

Realne i optymalne koszty dla firm

Zbliża się koniec roku podatkowego i większość firm zastanawia się nad tym jak obniżyć wysokość podatku na koniec roku. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się lokaty, które są kosztem w firmie.

Zdecydowana większość instrumentów finansowych, a już na pewno standardowe lokaty bankowe nie stanowią kosztu uzyskania przychodu w przedsiębiorstwie. Na rynku istnieją jednak specjalistyczne rozwiązania pozwalające na elastyczne zarządzanie kosztami. To lokaty dla przedsiębiorstw, które stanowią koszt uzyskania w firmie.

Nie dziwne, że jeszcze o nich nie słyszałeś. Dotychczas były one dostępne wyłącznie w międzynarodowych firmach konsultingowych oraz dla klientów private bankingu, oferowane jako forma optymalizacji podatkowej, odsunięcia płatności podatku dochodowego w czasie.

Jak działają lokaty firmowe?

Ich specyficzna konstrukcja prawno-podatkowa powoduje, iż momencie założenia lokaty na firmę, zdeponowane środki stanowią koszt uzyskania przychodu. Jest to więc idealne rozwiązanie do efektywnego zarządzania kosztami w przedsiębiorstwie. Takie lokaty oferuje większość instytucji finansowych, nie stosując jednak wraz z nimi, dedykowanych rozwiązań prawno-podatkowych przygotowanych przez profesjonalne kancelarie.

Kiedy może nastąpić wypłata środków?

Czasami od razu, czasami uzależnione jest to od długości trwania danej lokaty. W przeważającej wielkości, są to rozwiązania kilku, kilkunastomiesięczne, funkcjonują również kilkuletnie.

Jaka jest minimalna wartość lokaty?

Efektywnie, lokaty rozpoczynają się od kwoty 30.000 zł

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Napisz do nas redakcja@optymalizacjapodatkowa.com.pl

3 myśli na temat “Sprzedam lub kupię koszty – PIT, VAT”

  1. Mądrze przeprowadzona transakcja jest bezpieczna i niewykrywalna, więc spokojnie: zakup kosztów VAT jest godnym rozważanie rozwiązaniem.

  2. A to nie jest tak, że międzynarodowe firmy zmniejszają VAT w „BIG 4” a mali i średni tutaj, w taxopt czy innych skarbcach albo po prostu u doradcy podatkowego???

  3. Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę http://www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu bitcoinowego oczywiście) kontakt z panem Piotrem Kubalewskim (na 100% dane fałszywe) się urywa.

Mamy tutaj do czynienia z najzwyczajnym w świecie oszustwem, kradzieżą pieniędzy. Sprawcy czują się bezkarni, wiedząc że ich klienci będą bali się zgłosić sprawę odpowiednim organom.

Zachęcam jednak do zgłaszania, jeżeli również nie otrzymaliście zamówionej faktury i nie zaksięgowaliście jej – nie ma powodu do ukarania Was, natomiast pomoże odzyskać Wasze pieniądze.

Przestrzegam jeszcze raz przed skurwysynami złodziejami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × four =